Ministri Lekaj njofton qytetarët për gjendjen e rrugëve, ka edhe një porosi! (Video)

In Kosova, Lajme

Reshjet e borës dhe temperaturat e ulëta janë kthyer sërish në gjithë vendin në Kosovë.

Pas kësaj, Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar të gjithë qytetarët se deri tani gjendja e rrugëve magjistrale dhe autostradave është nën kontroll dhe se janë ta kalueshme, transmeton Indeksonline.

Gjithashtu Lekaj ka porositur gjithë qytetarët që të kenë kujdes për ngricat sidomos gjatë orëve të vona të natës, kur temperaturat janë në minus.

Ky është postimi i plotë:

Rajonin e ka përfshirë një mot me borë dhe temperatura të ulta, nga kjo pashmangshëm është përfshirë edhe Kosova. Deri tani gjendja është në kontroll, rrugët magjistrale dhe autostradat janë të kalueshme. Rrini me vëmendje për ngrica sidomos gjatë natës ku temperatura do të jetë minus.

Kompanitë e mirëmbajtjes nën mbikqyrjen e menaxherëve tonë rajonal janë në detyrë. Rrugët që i takojnë Ministrisë së Infrastrukturës do të kenë vëmendjen e shtuar, por kjo nuk nënkupton që nuk jemi të gatshëm t’iu dalim në ndihmë edhe Komunave në rrugët e tyre nëse kjo do të jetë e nevojshme.

You may also read!

Sipas Beogradit, Berlini e do Kosovën vëzhguese në OKB

Dikush nga zyrtarët e lartë të Ministrisë së Jashtme të Gjermanisë, shefi i ri i diplomacisë Heiko Maas, ose

Read More...

Ja si do të shënohet “Epopeja e Dukagjinit”

Me rastin e 24 marsit “Epopesë së Dukagjinit”, që konsiston me 20-vjetorin e fillimit të luftës së UÇK-së, në

Read More...

Shtrëngimet e Stomakut – Cilat Janë Zgjidhjet Natyrale

Dhimbja e stomakut është e zakontë, jo vetëm tek fëmijët por edhe tek të rriturit. Shkaqet e kësaj dhimbjeje

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com