Moti sot dhe gjatë vikendit

In Kosova, Lajme

Vranësira dhe mundësi për reshje të shiut

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot pjesërisht i vranët.

Vranësirat mund të jenë më të theksuara në mbarim të ditës, kur mund të sjellin edhe rrebeshe lokale shiu. Temperaturat do të sillen në mes 11 e 25 gradë Celsius.

Nesër, në ditën e parë të fundjavës pritet të ketë më shumë vranësira, të cilat do të sjellin edhe rrebeshe lokale shiu shpesh të përcjellura edhe me bubullimë. Temperaturat do të sillen në mes 10 e 24 gradë Celsius.

Dita e dytë e fundjavës, e diela pra, por edhe pjesa e parë e javës së ardhshme, pritet të kenë mot me vranësira dhe me reshje lokale shiu, të cilat herë pas here mund të shoqërohen edhe me bubullimë. Temperaturat do të shënojnë rënie, ato do të sillen në mes 8 e 20 gradë Celsius.

Lindja e diellit:                   05:25

Perendimi i diellit:             19:39

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com