Ndërron jetë ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës

In Kosova, Lajme

Kujtim Paçaku ka ndërruar jetë

Deri sa ishte duke u mbajtur seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka njoftuar se ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e komunitetit rom, Kujtim Paçaku ka ndërruar jetë. Veseli kërkoi nga deputetët që të mbajnë një minut heshtje për Paçakun. “Me angazhimin e tij të sinqertë politik, me kulturën e pasur prej poeti që posedonte, Kujtimi ishte zëri më autentik i qytetarëve rom të Kosovës dhe na ka nderuar të gjithëve. Ngushëllime familjes së tij, miqëve, bashkëpunëtorëve dhe gjithë pjestarëve të komunitetit rom në vendin tonë.”, ka shkruar më pas Veseli në Facebook. Kujtim Paçaku ka vdekur sot në moshën 59-vjeçare.

You may also read!

Messi ka zaptuar “La Ligën”, të tjerët…thjesht luajnë në të

La Liga mbylli një ditë më parë edicionin e saj për sezonin 2017-2018, me verdiktet tashmë të zyrtarizuara: Barça

Read More...

Nacionalisti Sheshel përzihet edhe me politikanët shqiptarë në Maqedoni

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, është shprehur kundër vizitës së paralajmëruar të kreut të Parlamentit të Maqedonisë Talat

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 21 Maj, përgjatë historisë?

  Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 21 Maj, ndër vite: 879 – Papa John VIII i jep

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com