Ndodh në Kosovë, punëtorët marrinë rrogën e 14-të

In Ekonomi

Burim Piraj, pronar i fabrikës “Meka”, nëpërmjet një njoftimi në profilin e vet në “Facebook”, bëri të ditur se punëtorëve të tij ua ka dhënë pagën e 14-të.

Sipas tij, sukseset e biznesit të cilin e drejton, e kanë shtyrë ta marr një vendim të tillë.

Njoftimi i plotë i Pirajt në profilin e vet në “Facebook”:
Faleminderit o Allah që më mundësove të përjetoj këtë ditë!
Rroga e 14 u nënshkrua, I falënderoj shumë punëtorët, bashkëpunëtorët dhe në veçanti konsumatorët tanë që kanë qenë përherë pjesë e suksesit!
Qoftë paqja dhe bekimi i Zotit mbi të gjithë juve që ju përmenda më lartë dhe mbi popullin Shqiptar në tërësi!

You may also read!

Shpërthen Klopp: Ramos, je kanceri i futbollit! (Foto)

“I dashur Ramos, ndoshta për tifozët e skuadrës tënde mund të jesh hero, por për ata që e duan

Read More...

Rusët nuk i japin vizë se është shqiptare? Era Istrefi rrezikon performancën për hapjen e Botërorit

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi do të jetë zëri i këtij Botërori, teksa do të së bashku me Will Smith

Read More...

Arifi ia rikujton Vuçiqit marrëveshjet që nuk i ka zbatuar

Shefi i delegacionit të Kosovës për bisedime me Serbinë në Bruksel, Avni Arifi, ka përmendur marrëveshjen për energjinë të

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com