Në këtë qytet nuk ka krime dhe punojnë vetëm tre policë (Foto)

In Jetë/Stil

Qyteti i vogël në Australi, Leinster është me të vërtetë nga më të veçantit në botë. Qyteti me 500 shtëpi shquhet për harmoninë që kanë banorët në mes vete. Të gjithë të rriturit në Leinster janë të punësuar, shumica në një minierë që sjellë shumë të ardhura. Shkalla e krimit në këtë qytet pothuajse është zero.

Nuk mbahet mend që këtu ka ndodhur diçka e ndjekur penalisht. Në Leinster janë vetëm tre policë të cilët pothuajse janë të papunë. Qyteti ndodhut në Australinë Përëndimore, 1000 kilometra larg qytetit Pearl. Qyteti iu ofron banorëve strehim falas, pishinë dhe fitnes falas. Fryma e komunitetit është fantastike, por se banorët punojnë shumë

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com