Nitaj: Deputetët e opozitës as vet nuk e dinë çka po duan

In Kosova, Lajme

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj, ka kritikuar sjelljen e subjekteve opozitare në Kuvend.

Në profilin e vet në “Facebook”, ai ka shkruar se dy interpelancat e kërkuara prej deputetëve opozitarë janë të pakuptimta.

Sipas tij, këto subjekte politike as vet nuk e dinë se çka po duan.

“Kur Kuvendi nuk e ka idenë pse mblidhet dhe për çka duhet të flas!!! Ende i kërkojnë interpelancë kryeministrit për 100 ditshin, kur po bëhen gati 200 ditë dhe interpelancë për vendimin e rritjes së pagave, kur ky vendim tashmë është pezulluar dhe kur po i njëjti është ankimuar në Gjykatën Kushtetuese! Ata as vet nuk e dinë çka po duan!”, ka shkruar Nitaj.

You may also read!

Barcelona shkatërron Gironan, Suarez dhe Messi dhurojnë shou (Video)

Barcelona ka regjistruar një tjetër fitore, teksa ka mposhtur me rezultatin e thellë 5-1 Gironën, në ‘Camp Nou’. Skuadra

Read More...

Sheshel: Po të mos akuzohesha nga Haga do të mendoja se s’kam luftuar mjaftueshëm

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojsllav Sheshel, ka kujtuar kohën kur është thirrur nga Tribunali i Hagës. Ai ka

Read More...

Angli, rrihet barbarisht nga 3 persona, ndërron jetë 30-vjeçari shqiptar Jozef Boci

Policia në Angli ka nisur një hetim për vrasje dhe ka bërë tre arrestime pas dhunimit që ju bë 

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com