Prishtina fiton Kupën e Kosovës

In Futboll, Sport

Ekipi i Prishtinës është fitues i Kupës së Kosovës për sivjet, sepse triumfoi ndaj Vëllaznimit të Gjakovës pas ekzekutimit të penalltive 5:4.

Në kohën e rregullt ndeshja përfundoi 1:1, me golat e Basit Khalid në minutën 21 për Prishtinën dhe Dardan Rugovës në minutën 79 për Vëllaznimin.

Ky është një sukses i prishtinasve pas zhgënjimit që pësuan nga humbja e titullit në Superligë.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com