Rama mori pjesë në Forumin Ndërkombëtar në Komandën e Forcave Ajrore të NATO-s

In Kosova, Lajme

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Rrahman Rama, me ftesë të komandantit të ushtrisë amerikane për Evropë, gjeneral major Timothy McGuire, mori pjesë në forumin ndërkombëtar të zjarrit luftarak në Komandën e Forcave Ajrore të NATO-s në Gjermani.

Sips një komunikate të FSK-së, në Forumin Ndërkombëtar morën pjesë përfaqësues ushtarakë të më se njëzet vendeve anëtare të NATO-s, ku u diskutua lidhur me trendët e reja në teknologjinë e zjarrit luftarak, ndërveprueshmërinë e zjarrit indirekt në fushat luftarake, si dhe për mësimet e mësuara nga operacionet e tanishme.

Me këtë rast, komandanti i FSK-së, gjeneral Rama ka falënderuar përfaqësuesit e ushtrisë amerikane për përkrahjen dhe mbështetjen e vazhdueshme, si dhe për mundësitë e gjithanshme që po merr nga partnerët strategjikë në të mirë të avancimit dhe zhvillimit profesional të FSK-së.

You may also read!

Maloku: Ballkani lehtë mund të futet në flakë, me fjalët e Vuçiqit

Sociologu Fadil Maloku ka shkruar në pesë pika se si, sipas tij, Ballkani mund të futet në flakë me

Read More...

Avionët në qiell frikësojnë grekët, reagojnë autoritetet

Mesdita e sotme ka qenë shumë e zhurmshme në Athinë ku një numër madh avionësh luftarakë kanë fluturuar mbi

Read More...

Diaspora në vitin 2017 ka dërguar 759.2 milionë euro në Kosovë

Dërgesat nga diaspora, në Kosovë vazhdojnë të paraqesin një prej burimeve kryesore të financimit të konsumit të ekonomive familjare.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com