Rashiqi: Lista Serbe ka kushte financiare për votimin e demarkacionit

In Kosova, Lajme

Kryetari i Partisë Progresive Serbe, Nenad Rashiq, ka thënë se deputetët e Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës kanë disa kushte për të votuar pro ratifikimit të demarkacionit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi.

Sipas tij, këto kushte do të jenë të natyrës financiare dhe personale.

“Do të ketë kushte, por do të ketë kushte financiare dhe jo aso politike”, ka thënë Rashiq për RTK-në.

Ai ka thënë se me izolimin e Kosovës po humbin edhe qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë. “Nga liberalizimi do të përfitojnë të gjithë sepse edhe serbet e Kosovës janë të izoluar. Ne jemi të izoluar nga Serbia, BE-ja dhe të gjithë. Unë do të dëshiroja që qytetarët të jetojnë të paktën vetëm tri ditë në mënyrë që ta shohin dhe ta përjetojnë atë qetësi, ku njerëzit nuk i bien borisë pa arsye dhe nuk bërtasin askush, ndërsa ne nuk e kemi një qetësi të tillë”, ka thënë Rashiqi.

You may also read!

Sipas Beogradit, Berlini e do Kosovën vëzhguese në OKB

Dikush nga zyrtarët e lartë të Ministrisë së Jashtme të Gjermanisë, shefi i ri i diplomacisë Heiko Maas, ose

Read More...

Ja si do të shënohet “Epopeja e Dukagjinit”

Me rastin e 24 marsit “Epopesë së Dukagjinit”, që konsiston me 20-vjetorin e fillimit të luftës së UÇK-së, në

Read More...

Shtrëngimet e Stomakut – Cilat Janë Zgjidhjet Natyrale

Dhimbja e stomakut është e zakontë, jo vetëm tek fëmijët por edhe tek të rriturit. Shkaqet e kësaj dhimbjeje

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com