Reali e mbyll në barazim pjesën e parë ndaj PSG, Liverpuli në avantazh të dyfishtë (Video)

In Futboll, Sport

Finalja e parakohshme e Champions League mes Realit dhe PSG. Ndeshja ka qenë e zjarrtë në 45 minutat e para, por rezultati është i barabartë në shifrat 1-1.

Fillimisht ishte Adrian Rabio në minutën e 33-të që shënoi golin e avantazhit, ndërkohë që Kristiano Ronaldo barazoi gjithçka në fundin e pjesës së parë nga pika e bardhë.

Ndeshja tjetër ndërmjet Portos dhe Liverpulit është mbyllur me avantazhin e dyfishtë të skuadrës angleze. Mane shënoi golin e avantazhit në minutën e 25-të, ndërkohë që Salah shënoi glin e dytë pas 4 minutash. /Koha Jonë/

Ronaldo

 

Rabio

Salah 29′

 

Mane 25′

You may also read!

Barcelona shkatërron Gironan, Suarez dhe Messi dhurojnë shou (Video)

Barcelona ka regjistruar një tjetër fitore, teksa ka mposhtur me rezultatin e thellë 5-1 Gironën, në ‘Camp Nou’. Skuadra

Read More...

Sheshel: Po të mos akuzohesha nga Haga do të mendoja se s’kam luftuar mjaftueshëm

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojsllav Sheshel, ka kujtuar kohën kur është thirrur nga Tribunali i Hagës. Ai ka

Read More...

Angli, rrihet barbarisht nga 3 persona, ndërron jetë 30-vjeçari shqiptar Jozef Boci

Policia në Angli ka nisur një hetim për vrasje dhe ka bërë tre arrestime pas dhunimit që ju bë 

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com