Rita e rekordeve! Këngëtarja e vetme me dy këngë në Top20 të iTunes

In Jetë/Stil

Është njëra prej artisteve shqiptare që po vazhdon të na bëj krenar në botë.

Bëhet fjalë për këngëtaren nga Kosova, Rita Ora e cila ashtu si e mbaroi vitin, filloi edhe tjetrin.

Kënga “Anywhere” i ka sjellë asaj shumë suksese në arenën ndërkombëtare, ndërsa këto ditë ajo ka sjellë edhe një tjetër projekt.

Është kënga “For You”, të cilën e solli në duet me Liam Payne, e që do të jetë edhe kolonë zanore e filmit “Fifty Shades Free”, ajo po vazhdon t’i kalojë parashikimet e të gjithëve.

Përmes rrjeteve sociale, këngëtarja ka bërë të ditur se është artistja e vetme femër që ka dy projekte në Top 20 në iTunes.

Padyshim, që këtij suksesi më së shumti i është gëzuar vetë artistja, e cila tregoi se me projektin “For You” gjendet në pozitën e katërt, ndërsa me “Anywhere”, në atë të tetëmbëdhjetë.

Image

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com