RTSH, duhet të largojë transmetimet në gjuhën serbe dhe greke

In op/ed

Pergatiti: Xhildinho Ozuni

Prej disa muajsh Radio Televizioni Shqiptar, praktikisht në kanalin e saj të ri RTSH2, ka nisur transmetimin në gjuhën serbe dhe greke.

Po ta mendojmë seriozisht, si mundet ky televizion kombëtar të japë transmetime në greqisht e serbisht, kur taksat i paguajmë ne shqiptarët ?!

Për çfarë lloj pakice kombëtare po flet ky gjoja televizion kombëtar, që skandalet sa i vijnë e bëhen më anti-kombëtare?!

Të dimë një fakt, që ky televizion që prej 27 vjetësh udhëhiqet nga agjenturat greke e serbe, udhëhiqet nga plehrat që shitën Shqipërinë, udhëhiqet nga ata anti-kombëtar që njohën 9 minoritete në gjithë territorin shqiptar (përfshirë atë grek, serb, bullgar e maqedon) dhe e kthyen Shqipërinë në një popullsi multi-etnike, udhëhiqet nga ata faqezinj që ranë dakord të ndërtohen 9000 varreza të ushtarëve grekë në Shqipëri, e që gjoja luftonin Italinë fashiste, por që këtyre zuzarëve nuk i shkon në mendje, se këta ushtarë erdhën për të pushtuar jugun e Shqipërisë… e shumë e shumë skandale të tjera në dëm të kombit e në interes të këtyre batakçinjve.

Çdokush që e ka marrë këtë inisiativë, ta bëjë mend mirë e mos harrojë se do pendohet nesër.

I bëjmë thirrje drejtueses së RTSH2 , Yllka Gjikopollit, se nuk kanë ngelur shqiptarët të dëgjojnë edhe edicionet informative në gjuhën greke dhe serbe, nuk duam të bëhemi europianë duke shitur vendin, duke minuar gjuhën shqipe e duke i dhënë dorën armikut, që nesër të na marrë krahun, i bëjmë thirrje të reflektojë sa nuk është vonë, e t’i zhdukë ato gjuhë nga televizioni kombëtar, sepse RTSH është i Shqiptarëve dhe ashtu të ngelet përgjithmonë.

You may also read!

Manchester City marshon drejt titullit kampion, mposht Newcastlen (Video)

Sulmuesi argjentinas Sergio Aguero ka bërë një performancë mbresëlënëse duke kompletuar het-trikun për t’ia siguruar Manchester Cityt fitoren në

Read More...

Deputeti i parlamentit serb nga Zubin Potoku: “Zoti i Veriut” është Milos Radojiciq, rrahu midis qytetit Goran Rakicin

Deputeti i pavarur në Parlamentin serb nga Zubin Potoku, Slavisa Ristic pohoi se Milos Radojicic është “Zot i veriut”.

Read More...

“Ymeri do jetë kryetar i Partisë Socialdemokrate, Ahmeti kandidati i saj për kryeministër”

Gazetari dhe analisti Adriatik Kelmendi, e ka bërë një analizë mbi zhvillimet e fundit në Vetëvendosje dhe ndarjen e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com