Rusia dorëzohet, lejon një grup inspektorësh të hyjë në Siri

In Bota, Lajme

Inspektorët e armëve kimike në Siri do të lejohen të vizitojnë vendin e një sulmi të dyshuar kimik të mërkurën, tha Rusia.

Ekipi ndërkombëtar ka qenë në vend që nga e shtuna, por nuk është lejuar të vizitojë Doumanën.

Sulmi më 7 prill shkaktoi sulme ushtarake ndaj synimeve të qeverisë siriane nga SHBA, Britania e Madhe dhe Franca një javë më vonë.

Siria dhe aleati i saj Rusia mohojnë ndonjë sulm kimik u zhvillua, ku Rusa e quajti atë një “gjë e organizuar”.

You may also read!

Sërish sulme në Siri (Foto)

Forcat ajrore irakiane kanë kryer sulme kundër pozicioneve të Shtetit Islamik në Siri, ka thënë zyra e kryeministrit Haider

Read More...

Hudhrat e Njoma Si Mrekulli Pranverore – Vlerat Për Shëndetin

Hudhrat e njoma paralajmërojnë ardhjen e pranverës. Nga marsi në maj, kjo është periudha e tyre. E ndërsa shumë

Read More...

Një pilote seksi si Angelina Jolie

Angelina Jolie është pjesë e dokumentarit “Mbretëresha e planetit të gjelbër” dhe është filmuar duke pilotuar një aeroplan. Ylli

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com