Rusia ka gati një super-avion luftarak

In Bota, Lajme

Avioni i ri ushtarak rus, i cili arrin deri në 2000 km në orë, pritet të testohet së shpejti me raketa që do të jenë 10 herë më precize se cilado tjetër

Forcat ajrore ruse pritet të testojnë në gusht avionin e tyre supersonik Tu-22M3M, që do të pajiset me raketat vdekjeprurëse të gjeneratës së re.

Modernizimi i modelit Tupolev Tu-22M3 do të thotë që bombarduesi mund të manovrohet tetë herë më lehtë, shumë më i shpejtë dhe do të lëshojë raketa me një precizion si asnjëherë më parë.

E ky avancim teknologjik i Rusisë së Vladimir Putin vjen në një kohë kur marrëdhëniet me Perëndimin janë në nivelin më të ulët që prej Luftës së Ftohtë.

You may also read!

Shpërthen Klopp: Ramos, je kanceri i futbollit! (Foto)

“I dashur Ramos, ndoshta për tifozët e skuadrës tënde mund të jesh hero, por për ata që e duan

Read More...

Rusët nuk i japin vizë se është shqiptare? Era Istrefi rrezikon performancën për hapjen e Botërorit

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi do të jetë zëri i këtij Botërori, teksa do të së bashku me Will Smith

Read More...

Arifi ia rikujton Vuçiqit marrëveshjet që nuk i ka zbatuar

Shefi i delegacionit të Kosovës për bisedime me Serbinë në Bruksel, Avni Arifi, ka përmendur marrëveshjen për energjinë të

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com