Sërish sulme në Siri (Foto)

In Bota, Lajme

Forcat ajrore irakiane kanë kryer sulme kundër pozicioneve të Shtetit Islamik në Siri, ka thënë zyra e kryeministrit Haider al-Abadi.

Ato janë kryer në koordinim me qeverinë siriane, konfirmon ushtria siriane

Sulmet ajrore dëshmojnë kapacitetin e rritur të forcave irakiane për të ndjekur dhe eliminuar terrorizmin, thuhet në deklaratën e kryeministrit irakian.

Bagdadi vendosi avionë luftarakë F16 për të kaluar në Siri dhe për të kryer sulmet, tha gjeneral brigade Rasim Yahya për Reuters

You may also read!

Shpërthen Klopp: Ramos, je kanceri i futbollit! (Foto)

“I dashur Ramos, ndoshta për tifozët e skuadrës tënde mund të jesh hero, por për ata që e duan

Read More...

Rusët nuk i japin vizë se është shqiptare? Era Istrefi rrezikon performancën për hapjen e Botërorit

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi do të jetë zëri i këtij Botërori, teksa do të së bashku me Will Smith

Read More...

Arifi ia rikujton Vuçiqit marrëveshjet që nuk i ka zbatuar

Shefi i delegacionit të Kosovës për bisedime me Serbinë në Bruksel, Avni Arifi, ka përmendur marrëveshjen për energjinë të

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com