Shakhtari U-21 mposht ekipin e parë të Prishtinës

In Futboll, Sport

Prishtina ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë kontrolluese në Turqi.

Prishtinasit kishin përballë skuadrën ukrainase, Shakhtar Donetsk U21. Në fund, ekipi kosovar pësoi 2:1.

Prishtina u ndëshkua nga gjuajtja e lirë (5’) dhe nga penalltia (48’).

Të dy golat shënoi dhe edhe penalltia u shkaktua në futbollistin më të mirë, gjeorgjiani, Giorgi Arabidze.

Golin e vetëm të Prishtinës e shënoi Ahmed Januzi, pas pasimit të gjatë të saktë nga Bozhoviç.

You may also read!

Shpërthen Klopp: Ramos, je kanceri i futbollit! (Foto)

“I dashur Ramos, ndoshta për tifozët e skuadrës tënde mund të jesh hero, por për ata që e duan

Read More...

Rusët nuk i japin vizë se është shqiptare? Era Istrefi rrezikon performancën për hapjen e Botërorit

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi do të jetë zëri i këtij Botërori, teksa do të së bashku me Will Smith

Read More...

Arifi ia rikujton Vuçiqit marrëveshjet që nuk i ka zbatuar

Shefi i delegacionit të Kosovës për bisedime me Serbinë në Bruksel, Avni Arifi, ka përmendur marrëveshjen për energjinë të

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com