Sheshel: Po të mos akuzohesha nga Haga do të mendoja se s’kam luftuar mjaftueshëm

In Lajme, Rajoni

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojsllav Sheshel, ka kujtuar kohën kur është thirrur nga Tribunali i Hagës.

Ai ka thënë se mezi ka pritur që të ftohet për t’u akuzuar, përndryshe – nëse nuk do të akuzohej – “do të mendoja se nuk kam bërë mjaftueshëm”, njofton Klan Kosova.

“Kanë kaluar 15 vjet qysh nga atëherë, por më kujtohet si sot se isha në pritje për të shkuar në Hagë. Do të isha shumë i pafat nëse nuk do të akuzohesha. Do mendoja se roli im në luftë nuk ka qenë domethënës fare”, ka deklaruar Sheshl, në një intervistë për televizionin Pink.

“Por, më e rëndësishmja është se isha i vendosur ta arrija këtë fitore”.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com