Sheshel: Po të mos akuzohesha nga Haga do të mendoja se s’kam luftuar mjaftueshëm

In Lajme, Rajoni

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojsllav Sheshel, ka kujtuar kohën kur është thirrur nga Tribunali i Hagës.

Ai ka thënë se mezi ka pritur që të ftohet për t’u akuzuar, përndryshe – nëse nuk do të akuzohej – “do të mendoja se nuk kam bërë mjaftueshëm”, njofton Klan Kosova.

“Kanë kaluar 15 vjet qysh nga atëherë, por më kujtohet si sot se isha në pritje për të shkuar në Hagë. Do të isha shumë i pafat nëse nuk do të akuzohesha. Do mendoja se roli im në luftë nuk ka qenë domethënës fare”, ka deklaruar Sheshl, në një intervistë për televizionin Pink.

“Por, më e rëndësishmja është se isha i vendosur ta arrija këtë fitore”.

You may also read!

Greqia, vendi që të ofron ski dhe not në një ditë

Të notosh edhe të bësh ski, këtë mundësi të ofron fqinji ynë Greqia. Në veri dhe veriperëndim në kufinjtë me Shqipërinë

Read More...

Kryeministri i Malit të Zi reagon pas ratifikimit të demarkacionit

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ka mirëpritur ratifikimin e djeshëm të demarkacionit në Kuvendin e Kosovës. Ai

Read More...

Rama në Stamboll, çfarë do të diskutojë me Erdoganin në Tarabya Palace

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot në orën 19:00 me Presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan. Takimi do

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com