“Shkallët për në parajsë”- India nis ndërtimin e tempullit më të veçantë në botë

In Jetë/Stil

I quajtur ndryshe si “ shkallët për në parajsë” për shkak të lartësisë së madhe që do të ketë, tempulli më ri hindu në Indi, premton të jetë një nga më spektakolarët në botë.

Tempulli ka nisur të ndërtohet në Uttar Pardesh dhe do të ketë një lartësi prej 215 metrash duke u bërë kështu edhe tempulli më i lartë i ndërtuar ndonjë herë.

Kompleksi parashikon të ketë të përfshira edhe shumë hotele dhe restorante, si dhe ambiente argëtimi.

Tempuli do t’i dedikohet zotit hindu Krishna dhe pritet të përfundojë në pranverën e vitit 2019.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com