Shqiptari Bardhi dhe Boateng i shkaktojnë humbjen e parë Barcelonës në La Liga (Video)

In Futboll, Sport

Barcelona pëson humbjen e parë në këtë sezon në La Liga. Levante i ka shkaktuar disfatën e parë në një ndeshje spektakolare të mbyllur në shifrat 5-4,

Në Valencia u luajt një ndër ndeshjet më të bukura të këtij sezoni, ku protagonistë ishin 3 lojtarë, njëri prej të cilëve shqiptari i Maqedonisë, Enis Bardhi. Emanuel Boateng shënoi tripletë për Levanten, ndërsa Bardhi dopietë, duke zhvlerësuar 3 golat e shënuar nga Kutinjo dhe një nga Suarez për Barcelonën nga pika e bardhë.

Sulmuesi i Kombëtares sonë, Armando Sadiku nuk luajti asnjë minutë, madje as nuk ishte grumbulluar, ndërkohë trajneri Valverde nuk kishte marrë me vete as Lionel Mesin.

You may also read!

Messi ka zaptuar “La Ligën”, të tjerët…thjesht luajnë në të

La Liga mbylli një ditë më parë edicionin e saj për sezonin 2017-2018, me verdiktet tashmë të zyrtarizuara: Barça

Read More...

Nacionalisti Sheshel përzihet edhe me politikanët shqiptarë në Maqedoni

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, është shprehur kundër vizitës së paralajmëruar të kreut të Parlamentit të Maqedonisë Talat

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 21 Maj, përgjatë historisë?

  Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 21 Maj, ndër vite: 879 – Papa John VIII i jep

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com