Shqiptarja kampione e Ballkanit në “Kick Box”

In Sport, Sporte Tjera

Sportistët shqiptarë përherë e më shumë po shkëlqejnë në disiplinat e forcës. Kombëtarja shqiptare ka arritur rezultate mjaft të mira në Kampionatin Ballkanik të Ndeshjeve të Lira, kategori kjo e sportit të “Kick Box”. Në këtë event të mbajtur në Serres të Greqisë në datat 12 dhe 13 Maj, kombëtarja shqiptare u rendit e dyta, duke fituar 10 medalje në total. Por ajo që shkëlqeu më shumë në këtë event ishte sportistja Anxhela Aliaj, e cila u shpall kampione e Ballkanit në kategorinë 66 kilogramë. Ky është titulli i dytë radhazi që siguron për Shqipërinë sportistja e re.

Triumfi i saj merr edhe më shumë vlerë pasi ajo mundi në finale sportisten greke Tsobani Anna, e cila është kampione bote në këtë nivel të “Kick Box-it”. Triumfi i saj merr edhe më shumë vlerë pasi ajo mundi në finale sportisten greke Tsobani Anna, e cila është kampione bote në këtë nivel të “Kick Box-it”. Sportistja Aliaj u shpreh mjaft entuziaste për triumfin dhe premtoi tituj më të rëndësishëm në të ardhmen.

 

You may also read!

Messi ka zaptuar “La Ligën”, të tjerët…thjesht luajnë në të

La Liga mbylli një ditë më parë edicionin e saj për sezonin 2017-2018, me verdiktet tashmë të zyrtarizuara: Barça

Read More...

Nacionalisti Sheshel përzihet edhe me politikanët shqiptarë në Maqedoni

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, është shprehur kundër vizitës së paralajmëruar të kreut të Parlamentit të Maqedonisë Talat

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 21 Maj, përgjatë historisë?

  Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 21 Maj, ndër vite: 879 – Papa John VIII i jep

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com