Stop bizneseve pro – serbe dhe pro – greke !

In Ekonomi

Ministri i Shtetit për Diasporën,Pandeli Majko bëri një deklaratë të fortë në RTSH,duke zbuluar arsyen që e pengon lëvizjen e lirë mes Shqipërisë dhe Kosovës.

“Pas nesh qëndrojnë bizneset dhe bizneset na thonë “prit, kujdes, mos hap kufirin, se më duhet mua konçesioni atje, mos ma hap kufirin se më ul mua çmimin e mallrave, nuk më duhet mua politika, se më intereson më mirë të hyjë malli nga ky drejtim se sa nga ai drejtim ”

Ra ky mort dhe u pamë, apo më mirë të themi, ra ministri i Shtetit për Diasporën z.Pandeli Majko, ai që tregoi me gishtë, se kush është ai që pengon bashkëpunimin dhe Bashkimin e Kosovës me Shqipërisë, sipas tij janë Bizneset, që për ne jan Biznese të pista, të krijuara nga bashkëpunimi me nëntoken dhe armikun, atëhere kur Shqipëtarve në njëren anë ju kanosej varfërfia,në anën tjetër ju kanosej shfarosja nga pushtusi serbo-malazez, kur lulëzuan, u rriten e u stër rriten, mbi shpinen e Shqipëtarve të varfër, në të dyja anët e kufirit, nga Nëntoka dhe nga Kuislingët !

Tani mbasi ministri, z.Pandeli Majko e bëri të qartë,është detyrë Kombëtare e çdo Shqipëtari dhe Shqipëtare, kudo që jetojn dhe veprojnë,që dy shtetet shqipëtare Shqipërinë dhe Kosovën, ta largojmë nga këthetrrat e mafio-oligarget, nga mafio-kuislinget, dhe ta vendosmi në rrugën e duhur, ate të Bashkimit Kombëtar, Bashkim që aq shtrejtë e kemi paguar,për mbi një shekullë e ma shumë, sot të na pengohet kjo, nga këta Faqe Zi, që përveq Lekut nuk kan Njerëzi, duhet t’ju tregohet këtyre Rriqërave të Kombit,se ne do ti largojm nga Kombi, për të mos e penguar kurrë ma, Bashkimin Kombëtar këta Faqe Zi.

Apelojmë te Biznismenët e ndershëm,që të distancohen nga këta Faqe Zi, njëherit ftojmë Bizneset dhe Biznisëmenët në Diasporë, që ta mbulojnë boshllëkun e krijuar nga largimi i Faqe Zive, sepse nga tani Shqipëtaret, e kan më së të qartë, nuk është Evropa fajtore e mos Bashkimit Kombëtar, por është fajtor një pjesë e Biznismenëve Faqe Zi, që kan shitur familjen, Kombin.

Pra është koha dhe momenti i Identifikimit,të këtyre Bizniseve dhe Biznisëmena të Pistë,të ndahet shapi nga sheqeri ! Apelojm pra të dashur dhe të nderuar, Biznese dhe Biznismenë të ndershëm, patriota dhe atdhetar, filloni ju me Bashkimin Kombëtar !

Autor: prof. Mr. Atdhe Gashi

You may also read!

Pamje të rralla, Oliver Ivanoviq ia puth dorën vajzës së Bajram Rexhepit (Video)

Në këto pamje të rralla, arkiv e agjencionit të lajmeve Associated Press, të publikuara më 2015-ën, shihet se si

Read More...

Policia e Kosovës zbulon pronarin e veturës që vrau Ivanoviqin

Shpend Maxhuni, drejtori i Policisë së Kosovës, në një konferencë të përbashkët për media me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë

Read More...

Vllasi: Oliveri është vrarë nga serbët, por Beogradi do t’ua veshë shqiptarëve

Disa goditje me revole zhurmëmbytëse ishin fatale për Oliver Ivanoviq, liderin e SDP-së, që u vra në mëngjesin e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com