Sulm terrorist në një hotel në Kabul, 15 të vdekur e dhjetëra të plagosur

In Bota, Lajme

Terrorizmi godet sërish, këtë herë në kryeqytetin e Afganistanit, në Kabul. Të paktën 15 persona raportohet të kenë mbetur të vdekur gjatë një sulmi terrorist në një hotel.

Raportohet se objekt i sulmit ishte një hotel ku akomodeoheshin kryesisht persona nga bende të huaja. Bëhet me dije se në sulm kanë marrë pjesë 4 persona të cilët kanë hyrë të armatosur në hotel dhe kanë hapur zjarr, duke qëlluar mbi kë dilte përpara sipas BBC.

Raportohet se dhjetëra persona të tjerë kanë mbetur të plagosur në këtë ngjarje.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com