Sulm terrorist në një hotel në Kabul, 15 të vdekur e dhjetëra të plagosur

In Bota, Lajme

Terrorizmi godet sërish, këtë herë në kryeqytetin e Afganistanit, në Kabul. Të paktën 15 persona raportohet të kenë mbetur të vdekur gjatë një sulmi terrorist në një hotel.

Raportohet se objekt i sulmit ishte një hotel ku akomodeoheshin kryesisht persona nga bende të huaja. Bëhet me dije se në sulm kanë marrë pjesë 4 persona të cilët kanë hyrë të armatosur në hotel dhe kanë hapur zjarr, duke qëlluar mbi kë dilte përpara sipas BBC.

Raportohet se dhjetëra persona të tjerë kanë mbetur të plagosur në këtë ngjarje.

You may also read!

Publikohen prapaskenat interesante të realizimit të himnit të Botërorit nga Era, Will Smith dhe Nicky Jam

Tashmë hiti i ri në prag të kampionatit botëror, “Live it Up” me protagoniste Era Istrefin, Will Smith dhe

Read More...

Zakonet e përditshmërisë që ju shkaktojnë stres pa e kuptuar

Shpesh ju rrëmben rutina e ditës dhe nuk e kuptoni që shumë prej zakoneve të përditshmërisë janë ato që

Read More...

Real Madrid hyn në histori, tre herë rresht fitues i Champions League

Real Madrid-Liverpul është finalja e madhe e kompeticionit të “Uefa Champions League” që luhet në Ukrainë në stadiumin e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com