A do të vijë Rita Ora në Kosovë për 17 shkurt? Flet Këshilli Organizativ (Foto)

In Jetë/Stil

Përvjetori i Pavarësisë së Kosovës po afron, ndërkaq përgatitjet për këtë ditë të veçantë thuajse veç kanë nisur.

Mysafirëve u janë dërguar ftesat, janë vendosur kontaktet edhe me disa prej yjeve kosovare në botë, por ende zyrtarisht nuk është konfirmuar ardhja e askujt.

Në Këshillin Organizativ thonë se ende është herët të flitet për mysafirët apo programin dhe se kjo do të bëhet kur gjithcka të jetë e sigurt.

“Ne jemi Këshill Organizativ dhe flasim kur t’i kemi konfirmimet. Kontaktet janë vendosur, por ende nuk kemi konfirmime zyrtare”, ka thënë Adil Behramaj, i pyetur nëse vjen Rita Ora per 17 shkurt.

Ky zyrtar i Këshillit Organizativ ka thënë se lajmet me burime të paidentifikueshme apo të ngutshme mund ta dëmtojnë organizimin dhe mbarëvajtjen e tij.

“Edhe afër 1 muaj nuk nisin ditët festive, prandaj ka kohë për të folur dhe konfirmuar”, ka thënë Behramaj përmes telefonit.

Ndryshe, ardhjen e Rita Orës e ka konfirmuar këshilltari i zëvendëskryeministrit Pacolli, Jetlir Zymberaj.

You may also read!

Greqia, vendi që të ofron ski dhe not në një ditë

Të notosh edhe të bësh ski, këtë mundësi të ofron fqinji ynë Greqia. Në veri dhe veriperëndim në kufinjtë me Shqipërinë

Read More...

Kryeministri i Malit të Zi reagon pas ratifikimit të demarkacionit

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ka mirëpritur ratifikimin e djeshëm të demarkacionit në Kuvendin e Kosovës. Ai

Read More...

Rama në Stamboll, çfarë do të diskutojë me Erdoganin në Tarabya Palace

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot në orën 19:00 me Presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan. Takimi do

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com