Tërmeti 7.6 ballë në Karaibe, cunami kërcënon frikshëm 5 shtete

In Bota, Lajme

Një nga tërmetet më të forta rreth 7.6 ballë ka goditur Karaibet të martën në mbrëmje, duke tundur kontinentin dhe duke paralajmëruar për tsunami.

Nuk pati njoftime të hershme për dëmtime serioze ose për viktima por zyrtarët në Honduras thanë se dridhja ishte e regjistruar në pjesën më të madhe të kontinetit dhe kishte disa njoftime për çarje në shtëpitë në krahinat Colon dhe Atlantida përgjatë bregut verior dhe Olancho në Honduras lindore, përcjell albeu.com

Qendrat e cunamit lëshuan këshillime dhe paralajmërime për Porto Riko, Ishujt Kajman, Kubë, Xhamajka dhe ishujt e tjerë të Karaibeve si dhe në brigjet e Meksikës dhe Amerikës Qendrore, duke paralajmëruar se nivelet e detit mund të rriteshin deri në tre metra mbi normalen.

You may also read!

Manchester City marshon drejt titullit kampion, mposht Newcastlen (Video)

Sulmuesi argjentinas Sergio Aguero ka bërë një performancë mbresëlënëse duke kompletuar het-trikun për t’ia siguruar Manchester Cityt fitoren në

Read More...

Deputeti i parlamentit serb nga Zubin Potoku: “Zoti i Veriut” është Milos Radojiciq, rrahu midis qytetit Goran Rakicin

Deputeti i pavarur në Parlamentin serb nga Zubin Potoku, Slavisa Ristic pohoi se Milos Radojicic është “Zot i veriut”.

Read More...

“Ymeri do jetë kryetar i Partisë Socialdemokrate, Ahmeti kandidati i saj për kryeministër”

Gazetari dhe analisti Adriatik Kelmendi, e ka bërë një analizë mbi zhvillimet e fundit në Vetëvendosje dhe ndarjen e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com