Thaçi: Lajm i mirë për Evropën, rizgjedhja e Merkelit kancelare

In Kosova, Lajme

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur i lumtur me rizgjedhjen për herën e katërt me radhë të Angela Merkelit si kancelare e Gjermanisë.

Ai ka thënë se rizgjedhja e Merkelit në këtë pozitë është lajm i mirë për të gjithë Evropën.

“Jam i lumtur që kancelarja Angela Merkel është rizgjedhur për të katërtën herë nga Bundestagu. Rizgjedhja e saj është një lajm i mirë për të gjithë, sepse përfaqëson një lidership me vlerë për të cilin ka nevojë Gjermania dhe gjithë Evropa më shumë se kurdo tjetër. Kosova do të jetë gjithmonë një partnere e besueshme dhe e përkushtuar për të ardhmen e përbashkët evropiane”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

You may also read!

Sipas Beogradit, Berlini e do Kosovën vëzhguese në OKB

Dikush nga zyrtarët e lartë të Ministrisë së Jashtme të Gjermanisë, shefi i ri i diplomacisë Heiko Maas, ose

Read More...

Ja si do të shënohet “Epopeja e Dukagjinit”

Me rastin e 24 marsit “Epopesë së Dukagjinit”, që konsiston me 20-vjetorin e fillimit të luftës së UÇK-së, në

Read More...

Shtrëngimet e Stomakut – Cilat Janë Zgjidhjet Natyrale

Dhimbja e stomakut është e zakontë, jo vetëm tek fëmijët por edhe tek të rriturit. Shkaqet e kësaj dhimbjeje

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com