Thaçi uron myslimanët për muajin e shenjtë të Ramazanit

In Kosova, Lajme

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka uruar të gjithë besimtarët kosovarë të fesë islame me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit.

Ai në dedikimin e tij thotë se nga ky muaj le të ketë për të gjithë qytetarët sa më shumë paqe e tolerancë, njofton Klan Kosova.

Të gjithë besimtarët në #Kosovë dhe në botë kanë muajin e bekuar të Ramazanit. Flijimi juaj duhet të njihet si një akt solidariteti dhe dashurie për ata që janë më pak fatlumë. Zoti ju bekoftë juve dhe familjet tuaja, Zoti bekoftë Kosovën”.

”Ky muaj i bekuar e forcon moralin dhe rrit devotshmërinë, prandaj si President i Republikës së Kosovës, të gjithë besimtarëve islamë u uroj agjërim të lehtë dhe sa më shumë paqe, dashuri dhe tolerancë me njëri-tjetrin. HTH”

Veç tjerash Presidenti Thaçi sot do të udhëtojë për në Sofje të Bullgarisë ku do të jetë pjesë e agjendës së paraparë për Samitin e Sofjes që do t’i bëjë bashkë vendet e Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimin Europian.

You may also read!

Messi ka zaptuar “La Ligën”, të tjerët…thjesht luajnë në të

La Liga mbylli një ditë më parë edicionin e saj për sezonin 2017-2018, me verdiktet tashmë të zyrtarizuara: Barça

Read More...

Nacionalisti Sheshel përzihet edhe me politikanët shqiptarë në Maqedoni

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, është shprehur kundër vizitës së paralajmëruar të kreut të Parlamentit të Maqedonisë Talat

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 21 Maj, përgjatë historisë?

  Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 21 Maj, ndër vite: 879 – Papa John VIII i jep

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com