Tmerr me terr në Vushtrri

In Kosova, Lajme

Vushtrria gjatë këtyre ditëve po përballet me reduktime të shumta dhe llogaritet të jetë ndër rajonet më të prekura që përballet me terrin që po vije nga KEDS-i.

Kjo komunë po përballet me reduktime aq të ashpra, sa qytetarët vushtrrias, këto ditë i konsiderojnë më të vështira sa i përket energjisë elektrike se në kohët e pas luftës. Njëri nga ta, thotë se më duhet të dal të shëtisë, të shkoj në vende ku ka rrymë qoftë edhe markete afër qytetit vetëm e vetëm të mos rri në shtëpi.

Pasojat e reduktimeve të shpeshta të rrymës nuk po i vuajnë vetëm ekonomitë familjare, por edhe bizneset  e sidomos ato prodhuese që po përjetojnë një kolaps gjatë këtyre ditëve raporton lajmiexpress.net. Disa nga këto biznese, raportojnë se kanë pësuar prishje të teknologjisë prodhuese dhe të pajisjeve të amvisërisë nga reduktimet e ashpra e të pa paralajmëruara.

You may also read!

Pamje të rralla, Oliver Ivanoviq ia puth dorën vajzës së Bajram Rexhepit (Video)

Në këto pamje të rralla, arkiv e agjencionit të lajmeve Associated Press, të publikuara më 2015-ën, shihet se si

Read More...

Policia e Kosovës zbulon pronarin e veturës që vrau Ivanoviqin

Shpend Maxhuni, drejtori i Policisë së Kosovës, në një konferencë të përbashkët për media me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë

Read More...

Vllasi: Oliveri është vrarë nga serbët, por Beogradi do t’ua veshë shqiptarëve

Disa goditje me revole zhurmëmbytëse ishin fatale për Oliver Ivanoviq, liderin e SDP-së, që u vra në mëngjesin e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com