UEFA: Këto janë ndryshimet e fundit të skuadrave para ndeshjeve të Champions League

In Futboll, Sport

UEFA ka zbuluar ndryshimet e skuadrave për Ligën e Kampionëve.Pothuajse gjitha skuadrat që janë ende në garën e Ligës së Kampionëve, kanë blerë e shitur lojtarë, duke hequr e shtuar të tjerë futbollistë në listë për fazën eliminuese të këtij kompeticioni.

Vetëm Real Madridi është klubi që as nuk ka larguar, por as nuk ka shtuar lojtar në listë për Champions League. Zinedine Zidane ka preferuar të mos bëjë ndryshime, raporton UEFA.

Meqe sot nis Liga e Kampionëve me ndeshjet Juventus – Tottenham dhe Basel – Manchester City, këto janë ndryshimet zyrtare të skuadrave për fazën eliminuese, transmeton Gazeta Express.

BARCELONA
Shtuar: José Arnaiz, David Costas, Yerry Mina
Hequr: Gerard Deulofeu, Javier Mascherano, Rafinha, Arda Turan

BASEL
Shtuar: Fabian Frei, Léo Lacroix, Valentin Stocker
Hequr: Manuel Akanji, Alexander Fransson, Omar Gaber, Cédric Itten, Dereck Kutesa, Dominik Schmid, Renato Steffen

BAYERN MUNICH
Shtuar: Manuel Neuer, Sandro Wagner, Kwasi Okyere Wriedt
Hequr: Marco Friedl

BESIKTAS
Shtuar: Cyle Larin, Vágner Love, Domagoj Vida
Hequr: Orkan Çınar, Şiyar Kepir, Matej Mitrović, Cenk Tosun

CHELSEA
Shtuar: Ross Barkley, Olivier Giroud, Emerson Palmieri
Hequr: Jake Clarke-Salter, Michy Batshuayi, Kenedy, Charly Musonda

JUVENTUS
Shtuar: Stephan Lichtsteiner
hequr: Benedikt Höëedes

LIVERPOOL
Shtuar: Nathaniel Clyne, Danny Ings, Virgil van Dijk
Hequr: Philippe Coutinho, Jon Flanagan, Marko Grujić, Daniel Sturridge

MANCHESTER CITY
Shtuar: Aymeric Laporte, Olexandr Zinchenko
Hequr: Jacob Davenport, Eliaquim Mangala, Charlie Oliver

MANCHESTER UNITED
Shtuar: Alexis Sánchez
Hequr: Henrikh Mkhitaryan, James Ëilson

PARIS SAINT-GERMAIN
Shtuar: Lassana Diarra
Hequr: Rémy Descamps, Moussa Diaby, Alec Georgen, Lucas Moura

PORTO

Shtuar: Yordan Osório, Gonçalo Paciência, Majeed Ëaris
Hequr: João Costa, Jorge Fernandes, Hernâni, Miguel Layún, Rúben Macedo, Federico Varela
REAL MADRID
Shtuar: Asnjë
Hequr: Asnjë

ROMA
Shtuar: Asnjë
Hequr: Héctor Moreno, Abdullahi Nura

SEVILLA
Shtuar: Guilherme Arana, Roque Mesa, Sandro Ramírez
Hequr: Ganso, Michael Krohn-Dehli, Borja Lasso, Walter Montoya

SHAKHTAR DONETSK
Shtuar: Dodô, Ruslan Fomin, Vyacheslav Tankovskiy
Hequr: Marcio Azevedo

TOTTENHAM HOTSPUR
Shtuar: Erik Lamela, Lucas Moura
Hequr: Juan Foyth, Georges-Kévin N’Koudou.

You may also read!

Humbet Atletico Madrid, Barcelona një fitore larg titullit

Atletico Madrid ka humbur sot në Real Sociadad duke ja rregulluar Barcelonës rrugën që ata qysh në ndeshjen e

Read More...

Tahiri: Vetëvendosje angazhohet për rrënimin e shtetit

Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka hedhur akuza të forta në drejtim të lëvizjes Vetëvendosje. Në televizionin publik, Tahiri

Read More...

Vjen reagimi i parë nga BE, pas sharjeve dhe përdhosjes së flamurit kroat nga Shesheli

Komisioni Evropian kritikoi të enjten një incident në Serbi, në të cilin ligjvënësi ultranacionalist serb, Vojisllav Sheshel, ka përdhosur

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com