Vetëm 6 dollarë,edhe kaq ka paguar për dreka Obama

In Jetë/Stil

Pak kohë para përfundimit të mandatit,Barack Obama nuk deshi të humbiste natën në Hanoi, kështu që ai vendosi të “shijonte” edhe ushqimin e këtij qytetit, së bashku me udhëheqësin televiziv Anthony Bourdain.

Dyshja kishin vendosur që të hanë bashkë në Huong Lien, një restorant në kryeqytetin e Vietnamit që shërben mish derri të pjekur në skarë, transmeton Telegrafi.

Gazetarët amerikanë që u shoqëruan Obamën në autokolonën presidenciale nuk u lejuan që të shoqëronin dyshen brenda restorantit, i cili ishte i mbushur plot me klientë lokalë.

Por, përkundër kësaj, në mediat sociale janë shpërndarë pamje që tregojnë vizitën e papritur, e cila nuk ishte e paraparë në orarin zyrtar të Presidentit.

Në kohën kur Obama u largua nga restoranti, një turmë e madhe ishin mbledhur jashtë, gjë që ishte mirëpritur nga Presidenti – Obama kishte shtrënguar duart me disa prej tyre para se të hynte në limuzinën e tij.

Ushqimi i konsumuar nga dyshja kishte kushtuar vetëm 6 dollarë.

You may also read!

Greqia, vendi që të ofron ski dhe not në një ditë

Të notosh edhe të bësh ski, këtë mundësi të ofron fqinji ynë Greqia. Në veri dhe veriperëndim në kufinjtë me Shqipërinë

Read More...

Kryeministri i Malit të Zi reagon pas ratifikimit të demarkacionit

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ka mirëpritur ratifikimin e djeshëm të demarkacionit në Kuvendin e Kosovës. Ai

Read More...

Rama në Stamboll, çfarë do të diskutojë me Erdoganin në Tarabya Palace

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot në orën 19:00 me Presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan. Takimi do

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com