Vuçiq flet me krerët botëror për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

In Lajme, Rajoni

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq është duke biseduar me udhëheqës nga e gjithë bota për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

Kështu ka thënë sekretari i Përgjithshëm i presidentit serb, Nikola Selakoviq duke shtuar se Vuçiq po bën përpjekje që të shmangë ‘përleshjet’ në këtë pjesë të Ballkanit, transmeton lajmi.net.

“2008-ta kur u deklarua shkëputja e Kosovës nga Serbia ishte vendim i pavend edhe pse një pjesë e botës perëndimore e ka njohur. Sot presidenti, Vuçiq është duke luftuar për të shpëtuar atë që ende mund të shpëtohet”, është shprehur Selakoviq.

Theksojmë se javën që shkoi, Vuçiq ka deklaruar se do të ketë bisedime me zyrtarë nga shtete të ndryshme ku do të diskutojë për çështjen e Kosovës.

Pas këtyre takimeve, presidenti serb ka thënë se do dalë me qëndrimin nëse Serbia do të marrë pjesë në Samitin e Sofjes ku prezente do të jetë edhe Kosova.

You may also read!

Kushtojuni vëmendje këtyre pasojave të tiroideve

Hormonet tiroidale duhen mbajtur nën kontroll gjatë gjithë jetës, sepse mund të ndikojnë negativisht te shumë sisteme në trup

Read More...

Horoskopi ditor, e Premtë 20 Prill 2018

Dashi Sot çiftet më të rrezikuara janë ata që kanë pasur diskutime në të kaluarën. Edhe ata që janë

Read More...

Raportet Rusi-SHBA: Ministria e Jashtme ruse bën paralajmërimin …

Lidhjet e drejtpërdrejta të fluturimit midis Rusisë dhe SHBA-së mund të ndërpriten plotësisht, për shkak të politikës së vazhdueshme

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com