Washington Post: SHBA ndalon zyrtarin e dytë shqiptar, akuzohet për korrupsion

In Lajme, Rajoni

Mediat amerikane i kanë bërë jehonë një raporti të agjencisë AP në lidhje me ndalimin që i ka bërë SHBA, një tjetër zyrtari të lartë shqiptar.

Gazeta ‘Washington Post’ shkruan se Departamenti i Shtetit ka ndaluar hyrjen në SHBA të një ligjvënësi shqiptar, i dyshuar për korrupsion domethënës.

Në një deklaratë të publikuar të hënën, thuhet se Tom Doshit i ndalohet hyrja në SHBA së bashku me gruan e fëmijët.

Doshi i tha mediave shqiptare se nuk ka bërë asgjë të paligjshme që të meritojë diçka të tillë.

“Shqipëria po punon që të përmirësojë sistemin gjyqësor dhe të zhdukë korrupsionin si pjesë e përpjekjeve për të hyrë në Bashkimin Europian. Ekspertët amerikanë dhe europianë po këshillojnë vendin sa i përket reformave,” shkruan agjencia.

You may also read!

Kushtojuni vëmendje këtyre pasojave të tiroideve

Hormonet tiroidale duhen mbajtur nën kontroll gjatë gjithë jetës, sepse mund të ndikojnë negativisht te shumë sisteme në trup

Read More...

Horoskopi ditor, e Premtë 20 Prill 2018

Dashi Sot çiftet më të rrezikuara janë ata që kanë pasur diskutime në të kaluarën. Edhe ata që janë

Read More...

Raportet Rusi-SHBA: Ministria e Jashtme ruse bën paralajmërimin …

Lidhjet e drejtpërdrejta të fluturimit midis Rusisë dhe SHBA-së mund të ndërpriten plotësisht, për shkak të politikës së vazhdueshme

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com