Xhaka qetëson zviceranët: Do të jem në Botëror

In Futboll, Sport

Mesfushori nga Kosova ka pësuar një lëndim në stërvitje me kombëtaren zvicerane.

Granit Xhaka ka kryer kontrolle më të detajuara mjekësore dhe mjekët e kombëtares së Zvicrës kanë konstatuar që lëndimi i tij i pësuar në stërvitje nuk është serioz dhe se ai do të jetë i gatshëm për Kupën e Botës.

Vetë Xhaka e ka konfirmuar një gjë të tillë në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Zvicrës, ku ka thënë:

“Jam i lehtësuar pasi kuptova që do luaj në Botëror”.

Xhaka u lëndua pas një dueli me shqiptarin tjetër, Valon Behrami, por për fatin e mirë lëndimi nuk është serioz.

Mesfushori i Arsenalit, pritet të mungojë në miqësoren që Zvicra e luan ndaj Spanjës të dielën.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com