Xhavit Haliti takohet me Aida Dergutin

In Kosova, Lajme

Deputetja Aida Dërguti, e cila është dorëhequr nga pozitat brenda Lëvizjes Vetëvendosje dhe Xhavit Haliti i PDK-së, janë takuar dje gjatë ditës në një lokal në Prishtinë.

Deputeti Haliti i kontaktuar nga Insajderi ka thënë se me Aida Dërgutin e kanë pasur një takim pune por nuk ka treguar se për çfarë pune bëhet fjalë.

“Po kemi pas punë ne diçka edhe ska naj sen aty problem. Jo more ç’farti se lus unë kërkon për PDK as për kurgja hiç, çka më intereson mu ku kalon Aida a është në PDK a ku, edhe me ardhë mirë se ardhët edhe mos me ardhë mirë se vjen”.

“Së pari ajo është deputete edhe së dyti e kam kolege edhe pse kemi debate në kuvend s`do me thanë se ne s`mujm me pi kafe mes veti”, tha Haliti.

Aida Dërguti, u largua e para nga të gjitha pozitat drejtuese në Lëvizjen Vetëvendosje, pasi që u publikuan mesazhet në Viber ku ajo e fyente Albin Kurtin.

Në një grup të krijuar në Viber ku pjesëmarrës ishin edhe anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosjes, si Dardan Molliqaj, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj-Bujupi, Dukagjin Gorani e të tjerë, Molliqaj shkruante “Donikën e kan arrestuar prapë” ndersa Aida Dërguti pyeste “E atë Mutin?”.

Pas Aida Dërgutit edhe një numër i madh i deputetëve u larguan nga Lëvizja Vetëvendosje.

You may also read!

Sipas Beogradit, Berlini e do Kosovën vëzhguese në OKB

Dikush nga zyrtarët e lartë të Ministrisë së Jashtme të Gjermanisë, shefi i ri i diplomacisë Heiko Maas, ose

Read More...

Ja si do të shënohet “Epopeja e Dukagjinit”

Me rastin e 24 marsit “Epopesë së Dukagjinit”, që konsiston me 20-vjetorin e fillimit të luftës së UÇK-së, në

Read More...

Shtrëngimet e Stomakut – Cilat Janë Zgjidhjet Natyrale

Dhimbja e stomakut është e zakontë, jo vetëm tek fëmijët por edhe tek të rriturit. Shkaqet e kësaj dhimbjeje

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com