Zinedine Zidane jep dorëheqje si trajner te Real Madridi?

In Futboll, Sport

Zinedine Zidane ka ngjallur dyshime rreth të ardhmes së tij në Real Madrid pas thirrjes si një konference për shtyp që do të zhvillohet duke filluar nga ora 13:00.

Trajneri francez i ka siguruar nëntë trofe gjigantit spanjoll gjatë kohës së tij në klub, përfshirë tre tituj në Ligë të Kampionëve qysh pasi mori detyrën në skuadër si një zëvendësues i Rafa Benitez në fillim të vitit 2016.

Por, spekulimet rreth të ardhshmes së tij janë rritur pas vendimit befasues për të thirrur për konferencë për shtyp menjëherë pas drekës.

Siç raporton ‘Cadena SER’, Zinedine Zidane do të prezantoj dorëheqjen si trajner i Real Madridit.

Ata pretendojnë gjithashtu që francezi ka pasur një takim me presidentin Florentino Perez vonë mbrëmjen e kaluar ku janë diskutuar shumë gjëra.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com