Zyrtare: Sulmuesi i Kosovës transferohet te skuadra turke

In Futboll, Sport

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës në futboll, Vedat Muriqi, është bërë me skuadër të re në këtë kalimtar dimëror.

Sulmuesi 23-vjeçari është transferuar te skuadra turke Caykur Rizespor, e cila bën gara në Ligën e Dytë të Turqisë, transmeton Express.

Lajmi për transferimin e tij është bërë publik nga vetë faqja zyrtare e klubit në Twitter.

Ish-sulmuesi i Lirisë dhe Teutës së Durrësit, Besa Kavajës, Giresunsporit dhe Gençelbirliglit, ka nënshkruar kontratë për dy vjet e gjysmë.

Gjatë 4 viteve e gjysmë qëndrimi në Turqi, Muriqi ka shënuar në total 33 gola.

 

You may also read!

Pamje të rralla, Oliver Ivanoviq ia puth dorën vajzës së Bajram Rexhepit (Video)

Në këto pamje të rralla, arkiv e agjencionit të lajmeve Associated Press, të publikuara më 2015-ën, shihet se si

Read More...

Policia e Kosovës zbulon pronarin e veturës që vrau Ivanoviqin

Shpend Maxhuni, drejtori i Policisë së Kosovës, në një konferencë të përbashkët për media me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë

Read More...

Vllasi: Oliveri është vrarë nga serbët, por Beogradi do t’ua veshë shqiptarëve

Disa goditje me revole zhurmëmbytëse ishin fatale për Oliver Ivanoviq, liderin e SDP-së, që u vra në mëngjesin e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com