​Termokos ka një njoftim për prishtinasit

In Kosova, Lajme

Për shkak të temperaturave të ulëta, të cilat sipas parashikimeve meteorologjike do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme në vendin tonë, Termokos në koordinim me KEK-un ka vendosur të vazhdojë furnizimin me ngrohje.

Ndonëse ligjërisht sezoni ngrohës 2018/19, në kushte normale klimatike do të duhej të përfundonte sot, vazhdimi i furnizimit me ngrohje është në harmoni të plotë me ligjet në fuqi dhe me rregulloret e ZRRE-së, sipas të cilave sezoni ngrohës mund të zgjatet në varësi të kushteve klimatike.

Termokos do të vazhdojë të përcjellë me kujdes lëvizjen e temperaturave dhe në varësi të tyre do të vazhdojë të furnizojë me ngrohje të gjithë konsumatorët për aq kohë sa do të jetë e nevojshme.

You may also read!

Apostolova: MSA-ja shteg për në BE, implementimi ndikon në cilësinë e jetës në Kosovë

Zyra e BE-së në Kosovë dhe Ministria e Integrimit Evropian kanë mbajtur diskutimin me temën “Përfitimi nga MSA-ja”. Nataliya

Read More...

Formohet komisioni për përmirësim të procesit zgjedhor

Kuvendi i Kosovës me 70 vota pro e ka formuar komisionin ad-hock për përmirësimin dhe forcimin e procesit zgjedhor,

Read More...

Kadri Veseli: Glauk të ka lëvizë autoriteti kohëve të fundit

Projektligji për miniera dhe minerale ka përplasur Vetëvendosjen dhe PDK-në. Me propozim të PDK-së, projektligji nuk kaloi pasi që

Read More...

Mobile Sliding Menu