Ambasada e Zvicrës në Kosovë ka një njoftim për aplikantët

In Bota, Kosova, Lajme

Ambasada e Zvicrës në Kosovës ka njoftuar qytetarët se ka një numër të madh aplikantësh që po presin për të marr përgjigje.

Në njoftim, Ambasada ka bërë të ditur se koha e përpunimit të vizës mund të zgjasë deri në pesë javë, transmeton Indeksonline.

“Për shkak të një numri të vazhdueshëm të kërkesave për viza, koha e përpunimit të kërkesës për vizë mund të zgjasë 5 javë. Kërkojmë ndjesë për këtë vonesë dhe vazhdimisht po punojmë për minimizimin e kohës së pritjes. Faleminderit për mirëkuptimin dhe durimin tuaj”, thuhet në njoftimin zyrtar të kësaj ambasade. lajmiexpress.net

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu