Këto rregulla mësoni me patjetër

In ShowBiz

Rregullat e mirësjelljes janë mjaftë të thjeshta nëse vetëm pak u kushtoni vëmendje.

Secili nga ju mund t’i mësoj ato, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë janë disa nga rregullat moderne që janë të nevojshme për sjelljen tuaj në shoqëri.

Ua bëjnë jetën më të rehatshme.

Kur në shtëpi keni mysafirë

Nëse ata vijnë për herë të parë në shtëpinë tuaj, tregoni atyre se ku është banjo, që ata të ndihen më rehat – pastaj ftoni që të bashkohen me të tjerët.

Nëse mysafirët tuaj sjellin ushqim ose pije si dhuratë, vendosini në tryezë ku mund t’i provojnë të gjithë.

Kur je i ftuar

Nëse paraprakisht keni lenë ndonjë takim, por nuk doni të mungoni edhe në ngjarjen ku jeni ftuar, atëherë mos u thoni lamtumirë të gjithë miqve, por vetëm nikoqirëve të shtëpisë – kjo pasi të tjerët mund ta marrin këtë si shenjë për t’u larguar.

Rregulla të tjera
Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu