Ja çfarë thot transferimi i ri i Barcelonës për Real Madridin

In Futboll, Sport

Barcelona nënshkroi me Kevin-Prince Boateng nga Sassuolo në formë të huazimit me të drejt blerje.

Ganezi në fjalët e para si katalunas ka thumbur Real Madridit duke thënë se do donet shumë t’i shënonte atyre në Santiago Bernabeu.

“Jam i mërzitur se po largohem nga Sassuolo. Kjo është një mundësi e madhe”, ka thënë Boateng për Sky Sport Italia.

“Mos më pyesni për Real Madridin, dua të fokusohem vetëm te Barcelona dhe shpresoj që të shënoj në Bernabeu në El Clasicon e ardhshme”, ka shtuar 31-vjeçari.

Në të kaluarën Boatengu ishte pjesë edhe e klubeve të njohura evropiane si Hertha, Tottenham Hotspur, Borussia Dortmund, Portsmouth, Milan, Schalke, Las Palmas dhe Eintracht Frankfurt.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu