Arrestohet ish-këshilltari i fushatës së Donald Trump

In Bota, Lajme

Ish-këshilltari i fushatës elektorale të Donald Trump, Roger Stone është arrestuar në Florida, bëhet e ditur sot nga zyra e këshilltarit special. Stone do paraqitet në gjykatë më vonë në qytetin e Fort Lauderdale.

Aktakuza përfshin një akuzë për pengimin e procedimit të një zyrtari, pesë akuza për deklarata të rreme, dhe një akuzë për manipulimin e dëshmitarëve. Prokurori i posaçëm Robert Mueller po heton marrëveshjen e dyshuar midis Rusisë dhe Trump gjatë fushatës elektorale. Ai u arrestua pas një padie të ngritur nga një juri federale më 24 janar në Uashington.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu