Nëse serbët nuk lejojnë kyçjen e rrymës, ujësjellësi po përgatitet t’ua ndalë

In Kosova, Lajme

Pas djegies së trafostacionit në “Trepçë”, ku Mitrovica po përballet me reduktime të ashpra të energjisë elektrike, mund të kemi zhvillime të reja dramatike në pjesën veriore të Kosovës.

Veriu.info mëson se po shqyrtohet mundësia që ujësjellësi rajonal “Mitrovica” t’ia ndërprej ujin Mitrovica së veriut, deri në momentin kur serbët të lejojnë kyçjen e Mitrovicës së jugut në nënstacionin e energjisë elektrike në Vallaq.

Për situatën e krijuar pas pengesave të serbët për kyçjen e rrymës në Vallaq, ka reaguar edhe kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, i cili dje i ka kërkuar Kryeministrit Ramush Haradinaj që ta dërgoj Njësinë Speciale të Policisë së Kosovës për intervenim në Vallaq.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu