Dua bën historinë

In ShowBiz

Është shqiptarja që na bën të lumtur me sukseset globale. Po flasin për yllin botëror, Dua Lipa. Albumi i saj ka hyrë në histori si albumi i një artisteje femër më i transmetuar në botë. “Dua Lipa” ka arritur në total 9.5 miliardë dëgjime në të gjithë botën në Spotify dhe YouTube. Këngëtarja me origijinë shqiptare ka hedhur nga froni ”1986” të Taylor Swifft. Ky është një sukses i jashtëzakonshëm për Duan, e cila sapo ka publikuar këngën ”Swan Song”, që do jetë kolona zanore e filmit ‘Alita: Battle Angel’. Për vetëm 3 ditë në YouTube, kënga ka marrë mbi 6.6 milionë dëgjime.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu