Gjuriq: Vënia e kushteve nga Haradinaj tregon që ai s’do kompromis

In Lajme, Rajoni

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se taksa e vënë nga Prishtina për produktet serbe duhet të anulohet menjëherë në mënyrë që të mund të bisedohet për gjetjen e zgjidhjes konstruktive.

Ai ka thënë se kërkesa e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ndaj SHBA-së dhe BE-ës që të organizohet një konferencë ndërkombëtare është mesazh që ai që vë kushte nuk dëshiron gjetjen e kompromisit, shkruan RTS, transmeton Klan Kosova.

“Veprimet anticivilizuese dhe të jashtëligjshme duhet të anulohen menjëherë nëse ata duan që të vazhdojnë bisedimet dhe nëse duan që të gjendet zgjidhja, por kam frikë, fatkeqësisht, që ata nuk e duan këtë”, ka thënë Gjuriq.

“Iluzione serioze janë bërë nga ata që mendojnë që mund të bëjnë presion ndaj Serbisë për të bërë koncesione dhe të dorëzohet në mbrojtjen e asaj që është në interes të saj”.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu