Liderët e partive në pushtet: Koalicioni është funksional dhe stabil

In Lajme

Takimi mes krerëve të koalicionit ka zgjatur për më shumë se dy orë. 

Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Fatmir Limaj e Behgjet Pacolli kanë diskutuar për zhvillimet e fundit, taksën 100%, institucionet, buxhetin, dhe dialogun me Serbinë. 

Madje, me anë të kësaj komunikate atë kanë bërë me dije se është vlerësim i përbashkët se koalicioni qeverisës është funksional dhe stabil.

“Është vlerësim i përbashkët se koalicioni është funksional dhe stabil. Do të vazhdohet me përkushtim në arritjen e qëllimeve në përputhje me objektivat programore qeverisëse”, thuhet mes tjerash në deklaratën e përbashkët. /Indeksonline/

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu