Barcelona përsëri pa Leo Messin

In Sport

Në fundjavë, Ernesto Valverde deklaroi se do ta pushojë Lionel Messin kurdo që i vjen rasti dhe tani ai ka vendosur ta lërë në shtëpi yllin argjentinas për ndeshjen e parë të Barcelonës ndaj Sevillës në çerekfinale të Kupës së Mbretit.

Sevilla është klubi ndaj të cilit Messi ka shënuar më së shumti gola në karrierën e tij, hic më pak se 31 sosh në 35 ndeshje.

Para ndeshjeve të rëndësishme në Ligën e Kampionëve, trajneri i Barcës ka vendosur të bëjë rotacione në skuadër, duke e lënë edhe Sergio Busquetsin jashtë, derisa në listë e përfshiu edhe blerjen më të rë, Kevin-Prince Boatengun.

Ndeshja e parë mes Sevillës dhe Barcelonës zhvillohet sonte në orën 21:30 në Estadio Ramón Sánchez Pizjuán në Sevillë.

Këto priten të jenë formacionet e mundshme të të dy skuadrave. /Gazeta Express/

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu