Deputetët ushqehen me molla, banane e çokollata në sallë gjatë seancës

In Kosova, Lajme

Deputetët e Kuvendit që nga ora 11 janë në seancë ku po diskutohen dhe miratohen disa projektligje, ku para një orë u miratua ligji për pagat në sektorin publik.

Por, si duket qëndrimi i gjatë në seancë i ka lodhur e uritur ata.

Për shkak se nuk kanë mundur të dalin në pauza, ata po ushqehen brenda në sallë ku po mbahet seanca.

Në këto foto të Indeksonline mund të shihni molla,banale e çokollata e pije para disa deputetëve.

Po ashtu, edhe kryeministri Ramush Haradinaj shihet duke biseduar me deputetin e PSD-së, Dardan Molliqajn.

Ndërkohë, po diskutohet pika e katër e rendit të ditës për dialogun, ndërsa pritet votimi i pikës së shtatë, përkatësisht buxhetit për vitin 2019./Indeksonline/

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu