Foshnjat e lindura në këtë muaj janë më të prira të bëhen të pasura

In ShowBiz

Janari mund të jetë një periudhë mjaft shqetësuese e vitit, për shkak të temperaturave ekstreme.

Por, një hulumtim përkundrazi duket se sugjeron që foshnjat e lindura në janar kanë më shumë gjasa të jenë të pasura dhe të famshme, transmeton lajmi.net.

Dr. Adrian Bernett, një studente nga Universiteti Queensland i teknologjisë në Australi, thotë se muaji i lindjes mund të ndikojë në shëndetin dhe në pasuri. Hulumtimi i saj fokusohet më shumë në sport dhe famë atletike.

Siç thuhet në artikullin e botuar në “Science Daily”, Dr. Bernett shpjegon se foshnjat e lindura në janar kanë më shumë kohë zhvillimi sesa foshnjat e tjera.

Ata vijnë menjëherë në fillim të vitit dhe kanë të plotë dymbëdhjetë muaj para të tjerëve.

Nga një sondazh i kryer mbi lojtarët në ligën australiane të futbollit, kishte 33% më shumë atletë të lindur në janar sesa të tillë të lindur në muaj tjerë. 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu