Krasniqi thotë se VV e konsideron Albinin profet: Ata më shumë duan t’i dalin fjalët atij, se të mirën e Kosovës

In Kosova, Lajme

Deputeti i Partisë Socialdemokrate me emrin Frashër Krasniqi ka folur në Kuvend ku po diskutohet Projektligji për Dialogun i prezantuar nga Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministër.

Krasniqi ka kritikuar LDK-në dhe LVV-në se në të vërtetë duan që Thaçi të shkojë në dialog i vetëm, në mënyrë që ta legjitimojnë pozicionin e tyre politik.

Në veçanti, Krasniqi e ka sulmuar Vetëvendosjen të cilën e ka quajtur sekt që kryetarin e saj, Albin Kurtin, e konsideron “profet”.

“Më me rëndësi për VV-në është që t’i dalin fjalët Albin Kurtit, se të arrihet diçka e mirë për vendin.” –ka dekluarar z.Krasniqi. 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu