Brezovica vazhdon të jetë e mbyllur

In Kosova

Qendra e skijimit në Brezovicë, do të vazhdojë të jetë e mbyllur për vizitorë, shkaku i rrezikshmërisë nga ortekët.

Pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës, shkaku i motit të lig, kanë shtyrë largimin e ortekut të fundit në këtë qendër të skijimit, raporton KTV.

Ky ortek po parashihet të jetë i rrezikshëm, prandaj edhe është vendosur që qendra të jetë e mbyllur për një kohë të pacaktuar.

Deri më tani, nga Brezovica janë larguar gjashtë ortekë të rrezikshëm, pesë prej tyre kanë rrëshqitur vetvetiu, ndërsa të shtunën është larguar orteku te vendi i quajtur “Qafa e Luanit” dhe “Foleja e Shqiponjës”.

E, për ta parë gjendjen nga afër, kishin ardhur edhe zyrtarë nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor.

Qendra e skijimit në Brezovicë është mbyllur më 26 janar, për shkak të rrezikut nga ortekët eventualë, si dhe për shkak të hetimeve për vdekjen e zv.ministrit të Diasporës, Arian Daci.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu