Kosova nuk do të njohet nga ky shtet

In Kosova

Venezuela është zotuar se do të jetë gjithmonë në anën e Serbisë.

Venezuela nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e Kosovës, ka deklaruar përfaqësuesja e Ambasadës së Venezuelës në Beograd, Dia Nader de El-Andari.

Kosova është historikisht pjesë e Serbisë njësoj sikurse Krimeria e Rusisë, shtoi ajo për të përditshmen serbe “Politika”, transmeton lajmi.net.

Venezuela në të gjitha asociacionet ndërkombëtare ka qenë gjithmonë në anën e Serbisë.

El-Andari ka theksuar se edhe Serbia gjithmonë është në mbështetje të Venezuelës.

El-Andari ka bërë deklaratat e saja në lidhje me çështjen e Kosovës në reagim ndaj Ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli i cili e uroi presidentin e vetshpallur të Venezuelës, Nicolas Maduro.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu